NOWA LOKALIZACJA

Zgadza się, dobrze słyszycie, a raczej widzicie. O zmianach dotyczących powieści nad którą pracuję mówiłem już na Instagramie. Obecnie możecie znaleźć ją na Wattpadzie (link przypięty na stronie głównej), gdzie od dawna powinno być jej miejsce. Przez chwilę zastanawiałem się, czy w ogóle dobrze zrobiłem, publikując ją w sieci. Doszedłem jednak do wniosku, że bez sensu będzie usuwanie jej kompletnie z waszego użytku. Na blogu wpisy dotyczące nowych rozdziałów książki zbierały najgorsze wyniki. Po przeniesieniu paru rozdziałów liczba odwiedzin była większa niż na blogu przez cały ten czas. Mimo opinii na temat Wattpada i w większości niskiego poziomu, jakim prezentują sobą tamtejsze prace, stwierdzam, że była to dobra decyzja.

NOWY TYTUŁ I ZAWARTOŚĆ

Kolejną zmianą, jaką zastosowałem, jest zmiana tytułu. Wcześniej książka nosiła nazwę „Killers and Liars”, obecnie jest to „Kłamcy na każdym kroku”. Tym samym uległa zmianie zawartość w środku. Amerykańska otoczka, nazewnictwo i postacie uległy zmianie. Pewnie zasypiecie mnie w wiadomości prywatnej pytaniami o treści „Dlaczego to zrobiłeś?”. Mam dwa argumenty:

Po pierwsze żyję i mieszkam w Polsce. W pewnym momencie stwierdziłem, że jest to trochę idiotyczne, że piszę o miejscu, o którym niczego nie wiem. Co innego, gdybym tworzył fantastykę i świat przedstawiony od podstaw.

Po drugie chciałbym dać coś od siebie do polskiego wymiary literatury. W dzisiejszych czasach twórczość polska jest pomijana, a czytelnicy (zwłaszcza młodzi) chętniej sięgają po dzieła zagranicznych autorów.

NOWA POWIEŚĆ

Punkt kulminacyjny dzisiejszego wpisu, czyli nowa powieść. Zapowiadałem już wcześniej, że pracuję nad czymś nowym. Razem z przeniesieniem pierwszej książki na serwis Wattpad postanowiłem dodać jeszcze coś nowego. Tak o to na moim koncie pojawiła się książka „Po sąsiedzku”. Obecnie znajduje się tam pierwszy rozdział, który jest swoistą zapowiedzią dalszych wydarzeń.

PODSUMOWANIE

W tym krótkim wpisie chciałem wyjaśnić wam dokładnie zmianę, która zaszła od strony mojej twórczości. Jeżeli chodzi o częstotliwość wstawiania nowych rozdziałów, będzie ona zróżnicowania. Obecnie nie potrafię przewidzieć, co ile będą się pojawiać. Na ten moment, jednak trzeba być dobrej myśli, aby było jak najwięcej czasu na twórcze pisanie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s